Ekologiczne święto szkoły

Opublikowano: 8 maja 2017

święto szkoły w Galinach26„Nas jest wielu ziemia jest tylko jedna”. Takie hasło przyświecało tegorocznemu świętu Szkoły Podstawowej w Galinach.

 

 

 

 

 

 

Tegoroczne działania miały charakter proekologiczny ponieważ szkoła ubiega się o zdobycie certyfikatu „Szkoły Przyjaznej Środowisku”.

Święto szkoły przygotowane było w świetlicy wiejskiej w Galinach. Uczniowie klasy III zaprezentowali „Legendę o niewdzięcznych drzewach”. Po występie artystycznym szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody  przybliżyło swoją działalność w formie prezentacji multimedialnej.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu Literackiego. Autorzy najlepszych wierszy o tematyce przyrodniczo-ekologicznej  z Gminy Bartoszyce to:

I miejsce Gabriela Moskalewicz –  Szkoła Podstawowa w Wojciechach

II miejsce Maria Adamczyk – Szkoła Podstawowa w Galinach

II miejsce – Maria Gędziorowska – Szkoła Podstawowa w Sokolicy

III miejsce Marta Jankowska  –  Szkoła Podstawowa w Bezledach

III miejsce Jakub Jakutowicz  –  Szkoła Podstawowa w Bezledach.

Walory  typowych treści przyrodniczych osobno ocenili leśnicy. W ich imieniu nagrody wręczał Karol Daliga. Wyróżniono następujących uczniów:

  1. Michał Zajączkowski – Szkoła Podstawowa w Krawczykach
  2. Alicja Pażuś – Szkoła Podstawowa w Krawczykach
  3. Sandra  Meresta – Szkoła Podstawowa w Bezledach
  4. Karolina Czelin – Szkoła Podstawowa w Żydowie
  5. Milena Siergiej – Szkoła Podstawowa w Żydowie

6.Gabriela Jasiukiewicz – Szkoła Podstawowa w Żydowie

Ostatnim punktem naszego świątecznego programu był pokaz mody ekologicznej. Uczniowie w przystępny, atrakcyjny i trochę humorystyczny sposób zachęcali do dbania o naszą planetę. Pokazali, jak można wykorzystać materiały odpadowe do przygotowania modnych strojów na różne okazje.

święto szkoły w Galinach1 święto szkoły w Galinach2 święto szkoły w Galinach4 święto szkoły w Galinach5 święto szkoły w Galinach14 święto szkoły w Galinach16 święto szkoły w Galinach17 święto szkoły w Galinach20 święto szkoły w Galinach21 święto szkoły w Galinach26 święto szkoły w Galinach27 święto szkoły w Galinach32