Kolejny projekt „Teatralny Ferwor Bez Spinki”

Opublikowano: 12 maja 2017

pani-dulska-afisz-1024x576Aktywizacja społeczności lokalnych do kreowania i uczestniczenia  w kulturze wyższej to cel projektu  „Teatralny Ferwor Bez Spinki” Stowarzyszenia Wspólny Dom Na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce, który został dofinansowany przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zadanie skierowane jest do wojcieszańskiej grupy teatralnej „Bez Spinki”. Jego realizacja, zaplanowana pomiędzy marcem a grudniem b.r. uwzględnia przeprowadzenie warsztatów teatralnych i wystawienie sztuki. – Projekt ułatwia amatorom z Wojciech nie tylko rozwijanie swoich talentów i umiejętności, ale także poszerzenie aktorskich horyzontów – budżet zadania umożliwia im wyjazdy ze spektaklem do trzech powiatów województwa warmińsko-mazurskiego – mówi Monika Dołżycka, prezes stowarzyszenia. –  Zwiększenie zasięgu działalności grupy teatralnej to duża satysfakcja dla Stowarzyszenia „Wspólny Dom” z uwagi na fakt, iż promowanie Gminy Bartoszyce jest jednym z jego sztandarowych działań statutowych. Organizację cieszy również coraz szersza i skuteczniejsza współpraca z partnerami instytucjonalnymi. Gminy Ośrodek Kultury w Tolko wspiera projekt poprzez udostępnianie pomieszczeń, a także zapewnienie profesjonalnej  opieki reżyserskiej w osobie aktora Teatru im. S.Jaracza w Olsztynie, Marcina Kiszluka.

Celowość projektu potwierdza dotychczasowy odbiór scenicznej pracy grupy Bez Spinki. Każda z czterech przygotowanych przez nią sztuk przywoływała około stuosobową widownię, co świadczy o posiadaniu przez mieszkańców Gminy Bartoszyce i nie tylko potrzeby kontaktu z kulturą wyższą, a taką niewątpliwie jest teatr.