„Mów,bym cię słyszało! Słuchaj,bym do Ciebie mówiło!”

Opublikowano: 12 lipca 2017

SONY DSCO tym, że supermama i supertata składają się – chociaż spodziewać by się można bardziej kosmicznej materii – z głowy, pary oczu, uszu, rąk i nóg, dowiedzieli się wojcieszańscy rodzice, będący uczestnikami projektu Stowarzyszenia Wspólny Dom Na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce pod tytułem  „Najlepsza lokata – mama, dzieci, tata!”.

 

 

 

 

 

 

 

Zgodnie z harmonogramem projektu, w Domu Kultury w Wojciechach miały miejsce warsztaty edukacyjne dla rodziców. Ich przedmiotem, prócz żartobliwego – aczkolwiek mającego bardzo wiele wspólnego z prawdą obrazu współczesnych superrodziców, którzy „trudno sobie wyobrazić, ile mają na głowie nie od parady, gotowej na dobre rady”, był szereg zagadnień dotyczących poprawnej komunikacji pomiędzy członkami rodziny.

„Mów,bym cię słyszało! Słuchaj,bym do Ciebie mówiło!”- bo takie hasło towarzyszyło dwukrotnie spotkaniom grupy rodziców z Wojciech z certyfikowaną specjalistką z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, doświadczoną w pracy na płaszczyźnie zarówno edukacyjnej, profilaktycznej jak i terapeutycznej, to wbrew pozorom trudne do wykonania zadania.Warsztaty edukacyjne przytaczające listę narzędzi znacząco poprawiających jakość kontaktu, ułatwiających dialog i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku były receptą na ich rozwiązywanie. Edukacji, zwłaszcza tej rodzinnej nigdy nie jest zbyt wiele, co potwierdzili zgodnie uczestnicy projektu.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSClogotypy