Festyn „Bezpiecznie na co dzień i od święta”

Opublikowano: 12 września 2017

Święto ziemniaka w Galinach dscn2313„Bezpiecznie na co dzień i od święta”- pod takim hasłem  szkoła podstawowa w Galinach  10 września zorganizowała rodzinny festyn. Przyjemne zostało połączone z pożytecznym, ponieważ tradycyjnie już obchodzonemu  Świętu Pieczonego Ziemniaka  towarzyszyła  tematyka bezpieczeństwa związana z ubieganiem się przez placówkę w bieżącym roku szkolnym o certyfikat Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty „ Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

 

 

 

Nieocenioną rolę w tym zakresie odegrali  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji                w Bartoszycach. Sierż. sztab. Marta Kabelis  promowała bezpieczeństwo w szkole i na drodze do szkoły. Wszyscy uczestnicy festynu mogli zobaczyć pracę funkcjonariuszy, wsiąść do radiowozu,  sprawdzić swoją trzeźwość. Dużym powodzeniem cieszyło się też policyjne stoisko z gadżetami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w  Olsztynie prezentowali symulator dachowania samochodu, w którym  każdy mógł poczuć mrożące krew w żyłach  emocje towarzyszące  takiemu zdarzeniu drogowemu. Była to niezastąpiona przestroga przed niezapinaniem pasów bezpieczeństwa. Natomiast przejście kilku równych kroków w alko-goglach okazało się niezwykle trudne. Nie zawiodła też, jak zwykle, miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieciaki, mimo iż nie pierwszy raz oglądały wóz strażacki, miały jak zawsze wiele frajdy przy „gaszeniu pożaru” i oglądaniu wyposażenia wozu.

W organizację imprezy włączyło się także Stowarzyszenie Przyjaciół Galin „Nasze Galiny”. Dzięki realizacji projektu „Między nami sportowcami” przeprowadzono  szereg konkursów dla dzieci i dorosłych.  Zwycięzców każdego z nich  uhonorowano nagrodami. Nie zabrakło także  w tym dniu oprawy kulinarnej. Wszystkie przepyszne placki, pierogi,  kopytka przygotowane przez mamy i babcie uczniów zostały zjedzone z apetytem,  a zwycięzcy konkursu kulinarnego zostali obdarowani ślicznymi wrzosami i lawendami.  Dzięki pięknej pogodzie, zaangażowaniu pracowników szkoły, rodziców i niezawodnej publiczności zabawa była udana i wszyscy przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie  łącząc zabawę z nauką.

 

Organizatorzy dziękują: Urzędowi Gminy w Bartoszycach,  Andrzejowi  Kosakowskiemu  przewodniczącemu Rady Gminy Bartoszyce, Stanisławie Szwed radnej Gminy Bartoszyce,  Renacie Tadorowskiej kierownikowi  Referatu Spraw Społecznych Promocji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Gminy Bartoszyce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach, Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, Jarosławi Madejek  oraz rodzicom uczniów szkoły podstawowej w Glinach i wszystkim uczestnikom festynu.

 

Święto ziemniaka w Galinach DSC_0011 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0017 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0044 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0052 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0053 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0054 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0055 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0059 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0073 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0100 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0102 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0104 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0114 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0118 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0123 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0132 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0139 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0147 Święto ziemniaka w Galinach DSC_0150 Święto ziemniaka w Galinach dscn2120 Święto ziemniaka w Galinach dscn2123 Święto ziemniaka w Galinach dscn2129 Święto ziemniaka w Galinach dscn2146 Święto ziemniaka w Galinach dscn2195 Święto ziemniaka w Galinach dscn2236 Święto ziemniaka w Galinach dscn2285 Święto ziemniaka w Galinach dscn2313