Komu kolędę komu…

Opublikowano: 24 lutego 2014

IMG_1353Wspólne kolędowanie sprawia ogromną radość nie tylko śpiewającym, ale też widzom, o czym można było przekonać się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Galinach.

Dzięki inicjatywie Teresy Tyszkiewicz, dyrektor biblioteki zorganizowano wspólne kolędowanie. Główną atrakcją wieczoru był występ zespołu „Gala” pod kierunkiem Sergieja Szełesta, muzyka pochodzącego z Ukrainy a mieszkającego w Polsce już od ponad dwudziestu lat.

Na spotkaniu obecna była również Jadwiga Gut, Wójt Gminy Bartoszyce, która złożyła życzenia obecnym na sali gościom. Po zaśpiewaniu kilku kolęd zespół „Gala” zaprosił do wspólnego kolędowania również widzów. Solidaryzując się z narodem ukraińskim w walce o wolność i pokój w ich ojczyźnie, zadedykowano naszym wschodnim sąsiadom kolędę „ Dzisiaj w Betlejem”. W imieniu narodu ukraińskiego wyrazy wdzięczności za okazywaną pomoc przekazał Sergiej Szełest. Wszyscy obecni goście mogli poczęstować się ciastem, ciepłą herbatą i kawą, co dodatkowo stworzyło atmosferę rodzinnego spotkania. Mamy nadzieję, że wspólne kolędowanie stanie się tradycją i będzie na zawsze wpisane w kalendarz imprez Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach.

Natalia Markiewicz