Góra grosza w Galinach

Opublikowano: 13 lutego 2018

Góra grosza w Galinach 7Od kilku lat w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet,  tzw. „Góra Grosza”. Podsumowania przeprowadzonej akcji dokonali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Galinach.

 

 

 

 

 

Celem zbierania drobnych monet jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Najmłodsi nie zawiedli i tym razem. Każdy przyniósł ile mógł. W ilości zebranych grosiaków nie do pobicia była klasa II –zebrała prawie 16 kilogramów, które w połączeniu z resztą utworzyły całkiem pokaźną 40 kg górkę. W kwocie to może niewiele, około 460 złotych, natomiast w kilogramach bardzo dużo. Nie liczy się jednak  tym razem wynik, ale zaangażowanie całej społeczności szkolnej i idea przyświecająca akcji-Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Góra grosza w Galinach 1 Góra grosza w Galinach 2 Góra grosza w Galinach 3 Góra grosza w Galinach 4 Góra grosza w Galinach 5 Góra grosza w Galinach 6 Góra grosza w Galinach 7 Góra grosza w Galinach 8