Uczniowie programują przyszłość

Opublikowano: 9 marca 2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Galinach  uczestniczą w programie pt. „Zaprogramuj przyszłość”. Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Organizacje prowadzą ją wspólnie w ramach 9 projektów regionalnych, które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Program obejmuje udział nauczycieli w programie szkoleniowym na temat edukacji cyfrowej w pracy z najmłodszymi uczniami oraz webinaria i programy mentoringowe. Dzięki temu nauczyciele będą przygotowani, do prowadzenia ciekawych zajęć kształcących kompetencje przyszłości swoich podopiecznych.

Kolejnym elementem realizacji projektu jest udział uczniów w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których poznają podstawy kodowania poprzez gry i zabawy z wykorzystaniem m.in. planszy do kodowania, kolorowych kubeczków czy patyczków. Będą odkodowywali obrazki, kodowali wiadomości, grali w gry strategiczne. Nie zabraknie również zajęć z programowania z wykorzystaniem robotów o imieniu Dash i Dot oraz tabletów.

Projekt realizowany jest w ramach Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.