Spotkanie z Mistrzynią Europy w Bezledach

Opublikowano: 13 marca 2018

Nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach zorganizowali spotkanie z Małgorzatą Daszkiewicz w ramach cyklicznych spotkań „Losy absolwenta”. Pani Małgorzata ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu  w Gdańsku, a obecnie mieszka w Płocku i tam pracuje jako instruktor w klubie fitness.

Jej wielką pasją jest oczywiście sport, a w szczególności bieg podczas którego należy pokonywać przeszkody,  wykorzystując konkretne umiejętności fizyczne. W tej właśnie dyscyplinie w 2017 r. została Mistrzynią Europy, Wicemistrzynią Polski i zajęła IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Kanadzie.

Pani Małgorzata w czasie spotkania z uczniami opowiedziała, jak wyglądają jej codzienne treningi oraz jakiego zaangażowania i przygotowań wymaga ten ekstremalny sport. Uczniowie z wielką uwagą słuchali informacji o przechodzeniu wielkich murów, czołganiu się pod drutem kolczastym, bieganiu w błocie, pokonywaniu przeszkód wisząc na rękach. Młodzież obejrzała także zdjęcia, filmiki, dyplomy i medale pani Małgosi, a także wzięła udział we wspólnym treningu z mistrzynią.

– To niesamowite spotkanie na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej, która usłyszała od naszego gościa, że w życiu dzięki ciężkiej pracy i ogromnej pasji można realizować swoje marzenia i robić to, co się kocha. Dziękując za ciekawe spotkanie, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty – mówi Izabela Majchrzak.