Konkurs wokalny „Kocham śpiewać polskie piosenki”

Opublikowano: 9 kwietnia 2018

W sali widowiskowej  Domu Kultury w Bezledach odbyła się V edycja eliminacji gminnych konkursu wokalnego „Kocham śpiewać polskie piosenki” zorganizowanego pod patronatem Wójta Gminy Bartoszyce. Po raz kolejny popłynęły melodie i dźwięki  polskich  piosenek, których wykonawcami było 19 uczestników, prezentujących swój talent wokalny w kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazja.

Podczas eliminacji wyłoniono  laureatów, którzy będą reprezentować gminę Bartoszyce w trakcie przesłuchania, które odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia w Dobrym Mieście. Ich organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta. W tym czasie uczniowie będą mogli wziąć także udział w warsztatach wokalnych. Nagrodą główną w konkursie jest udział laureatów każdej kategorii wiekowej w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „PIOSENKOBRANIE” w czerwcu 2018 roku w Opolu.

W eliminacjach gminnych oceny występów dokonało jury w składzie: Maria Czarna – (przewodnicząca), Irina Pliszka oraz Dorota Kuziak. Komisja w oparciu o dobór repertuaru odpowiedni do wieku i możliwości wokalnych uczestnika, muzykalność, interpretację treści piosenki, poziom wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny, wydała  następujący werdykt:

KATEGORIA KLASY I-III

I miejsce i tytuł laureata – Kaja Dąbrowska – uczennica SP w Krawczykach,

II miejsce: Julia Langhans – uczennica SP w Krawczykach,

III miejsce:  Gabriela Szukis – uczennica SP w Krawczykach.

KATEGORIA KLASY IV-VII

I miejsce i tytuł laureata:  Maria Gądziorowska – uczennica SP w Sokolicy,

II miejsce:  Karolina Dedo –  uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach.

III miejsce:  Julia Ikier- uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach.

WYRÓŻNIENIA

Magdalena Kurpiewska – uczennica SP w Galinach,

Norbert Szukis – uczeń SP w Krawczykach,

Laura Szkoła – uczennica SP w Krawczykach.

KATEGORIA KLASY GIMNAZJALNE

I miejsce i tytuł laureata:  Weronika Mieszkowska – uczennica SP w Sokolicy.