Sztuka „Dajmy się zaskoczyć miłości” w wykonaniu aktorów z Bisztynka

Opublikowano: 16 kwietnia 2018

Dom Kultury w Wojciechach gościł grupę teatralną Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającą przy bibliotece i Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

12 aktorów – amatorów przestawiło sztukę w reżyserii Krystyny Kosmala, zatytułowaną „Dajmy się zaskoczyć miłości”. Scenariusz widowiska oparto na fragmentach listów, wierszy, wspomnień i piosenek Wojciecha Młynarskiego oraz Agnieszki Osieckiej. Wspomnieć warto, że właśnie postać, życie i twórczość oraz obchodzona w ubiegłym roku 20 rocznica śmierci tej znakomitej polskiej artystki stały się przyczynkiem do zawiązania się bisztyńskiej grupy teatralnej.

„Dajmy się zaskoczyć miłości” to klimatyczny i nastrojowy obraz, przywołujący ciągle aktualne i nieprzewidywalne pojęcia miłości i wierności oraz rozterki i dylematy związane z mądrością wyborów dokonywanych przez zakochanych. Publiczność, wśród której zasiadali również Bogusław Miluski, zastępca wójta gminy Bartoszyce oraz dyrektor OKiAL w Bisztynku Wioletta Jaskólska nagrodziła owacjami na stojąco pełen pięknej muzyki i poezji blisko godzinny występ.

Niezwykle sympatycznym, utalentowanym i tryskającym pozytywną energią artystom z Bisztynka bardzo dziękujemy za wizytę w gminie Bartoszyce! Życzymy wielu inspiracji oraz powodzenia i sukcesów na ścieżce dalszej działalności.