„Biegamy dla Niepodległej”

Opublikowano: 10 maja 2018

„Biegamy dla Niepodległej” pod takim hasłem w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się kolejne Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Wystartowało 106 uczniów z podstawówek i 23 z klas gimnazjalnych,  którzy rywalizowali między sobą  o najlepsze miejsca nagradzane medalami.

 

Głównym celem zawodów było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wdrażanie młodych sportowców do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych, czynnego wypoczynku na łonie natury, zachęcanie ich do rywalizacji indywidualnej oraz krzewienie zasady fair-play w sporcie i w życiu codziennym.

Podobnie jak w edycji jesiennej, w sportowej rywalizacji wzięły też udział dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie.

 

Wyniki:

Szkoły podstawowe

 
dziewczęta chłopcy  
Klasy IV  
I m. – Boras Zuzanna – SP Bezledy

II m. – Kwilińska Anna – SP Wojciechy             III m. – Gronczewska Paulina – SP Wojciechy

Im. –   Sokołowski Sebastian – SP Wojciechy     II m. – Marks Jakub – SP Bezledy                      III m. – Symonowicz Kacper – SP Galiny  
Klasy V  
I m.-   Galińska Anna  – SP Wojciechy                 II m. –  Kanarek Aleksandra – SP Sokolica                                                                     III m. – Szalast Natalia – SP Sokolica I m. –  Śliwkowicz Mateusz – SP Wojciechy                                                                  II m. – Majcher Dominik – SP Sokolica                                                                         III m. – Woliński Michał – SP Bezledy  

Klasy VI

 
I m. – Warda Aleksandra – SP Żydowo             II m.-  Zacharenko Paulina – SP Bezledy             III m. –Gasperska Amelia– SP Sokolica I m. –  Pawelczyk Olaf – SP Bezledy

II m. –  Ładosz Maksymilian – SP Bezledy                                                                     III m. – Prajs Marcin – SP Sokolica

 

Klasy VII

 
I m. – Skabara Sandra – SP Sokolica                     II m.-  Kozłowska Oliwia– SP Żydowo                   III m. –Mońko Patrycja – SP Sokolica I m. –  Wiżynis Janusz – SP Wojciechy

II m. –  Mazurowski Olaf – SP Sokolica

IIIm. – Kucharski Emil – SP Żydowo

 

Klasy gimnazjalne

 
 

Klasy II

 
I m. – Łazarska Roksana –   Bezledy                                                                       II m. –  Kupis Barbara –  Kinkajmy                                                                      III m. – Powierża Julia – Kinkajmy I m. – Makarewicz Dominik –  Bezledy                                                             II m. – Ruciński Krystian –  Bezledy

III m. – Mirowski Bartłomiej –  Bezledy

 

Klasy III

 
I m. – Taranowicz Julia – Kinkajmy                                                          II m. – Mazurowska Natalia – Kinkajmy                                                        III m. – Subotowicz Urszula  – Kinkajmy I m. –  Marks Michał  – Bezledy                                                             II m. – Chiński Krystian – Kinkajmy

III m. – Żarski Jakub –  Bezledy