Rodzinne świętowanie w Galinach

Opublikowano: 11 czerwca 2018

Koniec maja oraz początek czerwca co roku obfitują w dwa bardzo ważne święta dla każdej z rodzin. Przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klas I-III w Szkole Podstawowej w Galinach wraz z rodzicami uczcili miniony Dzień Matki oraz Dzień Dziecka. „Mama z Tatą kochani tak” było hasłem przewodnim tego wydarzenia.

Mama i tata to dla kilkulatka najważniejsze osoby w życiu. Są najmądrzejsi, najpiękniejsi, najodważniejsi i najukochańsi. Nic dziwnego, że maluchy niecierpliwie oczekują na ich święto, by wśród wierszyków i laurek złożyć rodzicom najlepsze życzenia. Rodzice również nie zapominają o tych, którzy są dla nich najważniejsi. W tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Dziecka pragną docenić swoje pociechy, które stanowią dla nich całe życie.

Na początku obchodów rodzice mieli okazję oglądać swoje dzieci w występach artystycznych. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w śpiewach, wierszach oraz tańcach. Po wprowadzeniu w miłą atmosferę obchodzonych świąt przyszedł czas na rodziców. Nie pozostali oni dłużni swoim pociechom i  przygotowali dla nich przedstawienie pod tytułem „Humba, bumba, bang”. Jest to mądra i dowcipna opowieść, która rozgrywa się w afrykańskim buszu. Uczy najmłodszych widzów tolerancji i akceptacji samego siebie. Po wystąpieniu rodziców 3-4 latki zrobiły wszystkim krótką rozgrzewkę, która była wstępem do konkurencji sportowych. Na zakończenie wspólnej rywalizacji każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy oraz truskawki.

W klasach IV – VI Dzień Dziecka obchodzono pod hasłem  „Zdrowo, kolorowo i wesoło”.

Zabawę w tym dniu rozpoczęły zmagania ze zdrowymi przekąskami w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę”. Kolorowe, zdrowe kanapki i smakowite sałatki, warzywne, owocowe jak kto wolał,  zagościły na stołach uczniów. Po kilkunastominutowej przerwie przeznaczonej na pyszny, własnoręcznie przygotowany posiłek uczniowie rozpoczęli potyczki sportowe. Nie zabrakło ulubionych skoków przez skakankę, rzutów do celu no i oczywiście meczy w siatkówkę i piłkę nożną.