Feriada w Łabędniku

Opublikowano: 25 lutego 2014

3W Domu Kultury w Łabędniku odbyły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z Łabędnika oraz  pobliskich miejscowości. W trakcie zajęć „FERIADA 2014” przeprowadzono zajęcia składające się z pięciu spotkań.

Uczestnicy zajęć mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji pozwalających na efektywne, a jednocześnie bardzo przyjemne zagospodarowanie ferii zimowych.
Na pierwszym spotkaniu skupiono się na zajęciach integracyjnych. W kolejnych dniach omawiano tematykę: „Bezpieczne ferie”, „Życie zwierząt leśnych w okresie zimy”, „ Sport i zabawa to zdrowie dla ciała”. W trakcie Feriady dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach plastycznych, integracyjnych, zabawach ruchowych w sali i na śniegu oraz uczestnictwa w projekcjach bajek. Wspólnie przygotowano dekorację sali oraz pocztę walentynkową. Prace plastyczne były jednocześnie konkursami pt. „Moja wizytówka”, „Wymarzone ferie”, „Zwierzęta lasu”. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody za udział. Przeprowadzono również zajęcia na terenie DK pt. „Poszukiwanie skarbów”. Punktem kulminacyjnym programu było ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie  odbył się Bal Karnawałowy. W trakcie zabawy nagrodzono najciekawszy strój.

Ewa Pik, instruktor Domu Kultury w Łabędniku