Gminne biblioteki realizują ogólnopolską kampanię „Mała książka – wielki człowiek”

Opublikowano: 27 września 2018

W Gminnej Bibliotece w Galinach rozpoczął się pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia jednej z bibliotek biorących udział w projekcie, gdzie mały czytelnik otrzyma wyprawkę czytelniczą, książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajduje się też broszura „Książką połączeni czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Lista bibliotek biorących udział w projekcie :

Gminna Biblioteka w Galinach

oraz filie;

Rodnowo

Wojciechy

Bezledy

Łabędnik

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.