Uczennice z Żydowa laureatkami ogólnopolskiego konkursu

Opublikowano: 5 października 2018

,,Zachowaj Trzeźwy Umysł’’ to realizowana od 2002 roku kampania społeczna, podejmująca problem profilaktyki zachowań ryzykownych i szkodliwych. Co roku  uczestniczą w niej lokalne samorządy i szkoły, które dzięki kampanii łączą profilaktykę z edukacją i zabawą. W akcji bierze udział także gmina Bartoszyce. Przygotowane przez ekspertów (psychologów, profilaktyków i pedagogów) zestawy materiałów profilaktycznych, stanowią wartościowe uzupełnienie  działań, podejmowanych przez gminne szkoły – szkoleń, warsztatów dla uczniów, wywiadówek dla rodziców, festynów środowiskowych.

Zwieńczeniem zmagań edukacyjnych są powiązane tematycznie z kampanią konkursy: plastyczne, literackie, fotograficzne, grupowe i indywidualne.  Co roku biorą w nich uczniowie z całej Polski. W tegorocznym konkursie plastycznym pn. ,,Autoportret’’, zostało nagrodzonych aż 6 uczennic ze Szkoły Podstawowej w Żydowie. Są to: Zuzanna Sienkiewicz, Natalia Flis, Karolina Rurka, Aleksandra Mała, Magdalena Rucińska, Magdalena Kucharska.

Uczennice otrzymały nagrody książkowe i okolicznościowe dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.