„Biegamy dla Niepodległej”

Opublikowano: 10 października 2018

Biegamy dla Niepodległej” pod takim hasłem po raz drugi w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych. Udział wzięło 134 zawodników, którzy rywalizowali między sobą  o najlepsze miejsca nagradzane medalami.

 

Głównym celem zawodów było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wdrażanie młodych sportowców do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych, czynnego wypoczynku na łonie natury, zachęcanie ich do rywalizacji indywidualnej oraz krzewienie zasady fair-play w sporcie i w życiu codziennym.

Podobnie jak w edycji jesiennej, w sportowej rywalizacji wzięły też udział dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie.

 

Wyniki:

Szkoły podstawowe

 
dziewczęta chłopcy  
Klasy IV  
I m. – Kupis Dominika – SP Krawczyki

II m. – Sokołowska Nikola – SP Wojciechy             III m. – Kucharska Magdalena – SP Żydowo

Im. –   Reluga Michał – ZSz-P Bezledy                                II m. – Nikraszewicz Adrian – SP Rodnowo                    III m. – Fredo Jakub – SP Sokolica  
Klasy V  
I m.-   Kwilińska Anna  – SP Wojciechy                 II m. – Gronczewska Paulina – SP Wojciechy                           III m. – Szarejko Dominika – SP Rodnowo I m. –  Sokołowski Sebastian – SP Wojciechy    II m. – Marks Jakub – ZSz-P Bezledy                       III m. – Kupisz Paweł – SP Krawczyki  
Klasy VI  
I m. – Kanarek Aleksandra – SP Sokolica            II m. –  Klimek Emilia – SP Żydowo                    III m. –Jasiukiewicz Gabriela – SP Żydowo I m. –  Śliwkowicz Mateusz – SP Wojciechy

II m. –  Majcher Dominik – SP Sokolica        IIIm. – Szarek Krzysztof – SP Wojciechy

 
Klasy VII  
I m. – Apalewicz Nikola – SP Wojciechy                     II m.-  Warda Aleksandra – SP Żydowo                    III m. –Żylińska Wiktoria – ZSz-P Bezledy I m. –  Prajs Marcin – SP Sokolica

II m. –  Pawelczyk Olaf – ZSz-P Bezledy

IIIm. – Kozłowski Szymon – SP Żydowo

 
Klasy VIII  
I m. – Kozłowska Oliwia – SP Żydowo                     II m.-  Suprynowicz Julia – SP Krawczyki                   III m. –Jasiecka Jolanta – SP Wojciechy I m. –  Wiżynis Janusz – SP Wojciechy

II m. –  Mazurowski Olaf – SP Sokolica

IIIm. – Kucharski Emil – SP Żydowo

Klasy gimnazjalne  
 
Klasy III  
I m. – Kupis Barbara – Sokolica (Kinkajmy)                             II m. – Zając Aleksandra – Sokolica (Kinkajmy)               III m. – Łazarska Roksana  – ZSz-P Bezledy I m. – Mazurowski Karol – Sokolica (Kinkajmy)                                                       II m. – Chilimończyk Michał – Sokolica (Kinkajmy)

III m. – Makarewicz Dominik – ZSz-P Bezledy