Warsztaty ekologiczne w Żydowie

Opublikowano: 11 lutego 2019

Wpływ działalności człowieka na środowisko i wynikające z tego konsekwencje, podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz trudne terminy w języku niemieckim – taki charakter miały warsztaty przeprowadzone przez konsultantkę z Goethe Institut, Agnieszkę Kozakiewicz.

Warsztaty były nagrodą za zwycięstwo w konkursie zorganizowanym przez Goethe Institut Warschau i wydawnictwo Klett w ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch” („Z niemieckim w drogę”) pod tytułem „Recycling? Na klar!” („Recycling? Ależ oczywiście!”). W gronie zwycięzców tego konkursu znalazła się Zuzanna Sinkiewicz, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Żydowie. Warsztaty w języku niemieckim z ekologii i ochrony środowiska zostały przeprowadzone w szkole dla uczniów z klas IV, V, VII. Uczniowie przemieszczali się pomiędzy stacjami zadaniowymi i posługując się językiem niemieckim rozwiązywali łamigłówki, grali w gry, poszukiwali odpowiedzi na pytania, rozwiązywali problemy związane z ochroną środowiska.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach i z satysfakcją zdobywali nowe umiejętności. Edukacja proekologiczna ma charakter interdyscyplinarny, kształtuje nowe przyzwyczajenia, postawy, ukierunkowuje na podejmowanie rozważnych działań dla dobra człowieka i otaczającej przyrody.