„Hej Kolęda, Kolęda !”

Opublikowano: 25 lutego 2014

Już po raz VIII w Gminnym Ośrodku Kultury w Tolko spotkano się by kultywować piękną tradycję śpiewania kolęd, po to by jeszcze raz przeżyć ten najpiękniejszy czas, przedłużyć okres świętowania, obejrzeć jasełka, których tematem jest narodzenie dzieciątka Jezus.

Spotkanie rozpoczęły dzieci i młodzież z Tolko, które przedstawiły w świątecznej scenerii Jasełka przygotowane pod kierunkiem Jolanty Wójcik. Widzowie spektaklu byli pod wrażeniem zdolności aktorskich młodych artystów i gdy jasełkowe widowisko dobiegło końca, nagrodzili ich gromkimi brawami. Następnie zebrani wysłuchali kolęd w wykonaniu zespołu „Wojcieszanie” z Domu Kultury w Wojciechach. Zespołowi akompaniował na akordeonie Włodzimierz Bohun i przygrywał na skrzypcach Jan Drabiszczak. Kolejno zaprezentowała się grupa wokalna „Maskotki” oraz solistki Sylwia Ritkowska i Ola Niedźwiedź z Domu Kultury w Bezledach, które prowadzi Jerzy Makowski. Dziewczęta zaśpiewały kolędy i pastorałki w tradycyjnej i współczesnej aranżacji. Uczestnicy uroczystości aktywnie włączyli się w śpiewanie kolęd.

Na zakończenie programu artystycznego Sylwia Ritkowska wykonała muzyczną dedykację dla Babć i Dziadków z okazji ich święta. Następnie Jadwiga Gut, Wójt Gminy Bartoszyce, złożyła życzenia i skierowała wiele ciepłych słów obecnym „babciom i dziadkom”. Następnie powiedziała o pięknej tradycji śpiewania kolęd i ich bogactwie. Uroczystość, która zgromadziła środowisko lokalne, zakończyła się poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami.

Dorota Kuźmicka, dyrektor GOK w Tolko