Bal na sto par

Opublikowano: 25 lutego 2014

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach już od rana panował niezwykły nastrój. Szkolnymi korytarzami przemykali Batman i Spiderman, widziano też kotka, Michaela Jacksona oraz najprawdziwszą księżniczkę! Wszak to ostatnie chwile przed feriami a w szkole organizowany był doroczny bal karnawałowy.

Imprezę rozpoczęli członkowie Samorządu Uczniowskiego – wszystkich serdecznie powitali i zaprosili do wspólnej zabawy. Uczniowie z klas I-III, którzy zaprezentowali inscenizację pt. „Noworoczne podarunki”, zebrali gromkie brawa. Dzieci bawiły się przy skocznej muzyce, uciechom nie było końca! Szczególnym powodzeniem cieszyły się niespodzianki ukryte w gazetowych kulach. Wiele uśmiechu wywołał konkurs na najciekawsze przebrania karnawałowe, jak również inne atrakcyjne zabawy i słodkie nagrody.
Uczniowie z klas IV-VI bawili się w rytm muzyki młodzieżowej. Było głośno i wesoło! Dzieciaki z ochotą stawały w kolejce do malowania twarzy i z dumą prezentowały karnawałowe makijaże. Nie zabrakło rywalizacji – chłopcy i dziewczęta walczyli o gorące krzesła, ochotnicy wzięli udział w konkursie karaoke. Przyznano też nagrody za najlepsze kostiumy – jury postawione było przed nie lada wyzwaniem, bowiem przebierańcy wykazali się wielką pomysłowością i humorem. Słodkie przekąski i upominki wywołały moc radości. Zabawa trwała w najlepsze, przecież to karnawał. Na koniec wybrano Mistrza i Mistrzynię Parkietu.

Ewelina Cichocka, Urszula Rynkiewicz