„Jadę tam skąd śpiew dochodzi, bo tam dobrzy ludzie mieszkają…”

Opublikowano: 25 lutego 2014

W Domu Kultury w Bezledach odbył się gminny konkurs wokalny „Kocham polskie piosenki”, który adresowany był do przedszkolaków oraz uczniów klas I – III oraz IV-VI szkół podstawowych.

Organizatorem konkursu była Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta we współpracy z Zespołem „Czerwony Tulipan”.

Konkurs ma na celu rozwijanie aktywności młodych mieszkańców z terenu działalności LGD poprzez  promocję i organizację lokalnej twórczości kulturalnej, promowanie młodych talentów oraz popularyzację polskich piosenek.

Patronat Honorowy nad  konkursem wokalnym Gminy Bartoszyce objęła Jadwiga Gut, Wójt Gminy Bartoszyce.

W pierwszym dniu eliminacji gminnych prezentowały się przedszkolaki. Jury składające się z muzyków w osobach: Maria Czarna oraz Miron Maciopa i Jerzy Makowski  przy ocenie brało pod uwagę: dobór repertuaru, muzykalność, interpretację treści piosenki oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zaszczytne I miejsce przyznano Julii Subotowicz ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach, II miejsce Aleksandrze Baranowskiej z Przedszkola Gminnego    Nr 1 w Bartoszycach, III miejsce – Ulianie Łazarskiej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy oraz nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział  i upominki.

Wszystkie dzieci  z tej grupy będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności  24 marca 2014 r. w Dobrym Mieście podczas przeglądu międzygminnego.
Drugi dzień zmagań konkursowych (piątek), to czas prezentacji uczniów klas
I – III oraz klas IV – VI szkół podstawowych.
Zwycięzcą w kategorii klas I – III został Miłosz Kiszło ze Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach. Drugie miejsce zajął Aleksander Poddenek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach. Jury przyznało III miejsce Julii Szulc ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach.
W kategorii klas IV – VI laureatem został Jakub Lech ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach. Miejsce II wyśpiewała Aleksandra Kwilińska ze Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.
Miejsce III ex aequozajęły: Katarzyna Dedo ze Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach oraz Karolina Olkowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach.
Nagrody rzeczowe i upominki ufundowane zostały przez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tolko.

Laureaci kategorii klas I – III oraz IV – VI wytypowani zostali do konkursu Międzygminnego, który odbędzie się dnia 25 marca 2014r. w Dobrym Mieście. Nagrodą główną dla Laureatów tego etapu jest udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki pt.: „Piosenkobranie”, który odbędzie się w czerwcu br. w Opolu.