Świetlica w Kinkajmach już otwarta

Opublikowano: 11 października 2016

świetlica w KinkajmachDSC_0201Wiejskie świetlice są placówkami, które wciąż odgrywają ważną rolę w małych środowiskach. W gminie Bartoszyce funkcjonuje już kilkadziesiąt świetlic i na koniec września oddano do użytku kolejną.

Świetlica w Kinkajmach powstała w wyniku zaadaptowania budynku po byłej kotłowni. Odnowiony i funkcjonalny budynek jest kolejnym punktem na mapie aktywności lokalnej mieszkańców. Podczas uroczystego otwarcia oddano do użytku również siłownię zewnętrzną. – Mamy nadzieję, że świetlica wiejska będzie tętniła życiem, zachęci mieszkańców Kinkajm i okolicznych miejscowości do wielu inicjatyw oddolnych  animujących życie kulturalne oraz przyczyni się do działań na wielu płaszczyznach – mówi Dorota Kuźmicka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tolko. –  Koszt całkowity inwestycji  wyniósł około 350 tys. zł.  Chciałabym podziękować wszystkim, dzięki którym przebudowa budynku świetlicy mogła zostać przeprowadzona – mówi Jadwiga Gut, wójt gminy Bartoszyce.