Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Dożynki Gminne Kinkajmy 2019

Gminne Święto Plonów gminy Bartoszyce zorganizowano, w tym roku, w Kinkajmach. Rozpoczęło się od Mszy świętej. Podczas dożynek rozstrzygnięto konkursy, rolnikom wręczono odznaczenia i wyróżnienia.
W południe na stadionie w Kinkajmach rozpoczęły się gminne dożynki. Rozpoczęła je Msza święta, którą odprawił ks. dziekan Artur Oględzki - proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach.

Oficjalną część rozpoczęło przedstawienie starostów dożynek. W tym roku byli to: Jadwiga Swacha z Witek i Roman Mączyński z Maszew. Wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha otrzymał od starostów bochen dożynkowego chleba a następnie powitał gości dożynek, rolników, mieszkańców gminy i dziękował rolnikom za ich ciężką pracę.

Głos zabierali: poseł na Sejm RP Adam Ołdakowski, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, przewodniczący Rady Powiatu Bartoszyckiego Lech Darski. W ich wystąpieniach również znalazły się podziękowania dla rolników.

Następnie na dożynkową scenę zaproszono rolników odznaczonych odznaką honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". Odznaki te otrzymali: Ewelina i Aleksander Buks z Kinkajm, Wanda i Krzysztof Flisowie z Szylkiny Wielkiej oraz Katarzyna i Andrzej Kwiatkowscy z Sokolicy.

Potem przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów. Najładniejszym wieńcem dożynek, zdaniem jury, został wieniec z Osieki. Kolejne miejsca zajęły wieńce z Galin i Sokolicy.

W głosowaniu publiczności przeprowadzonym przez Radę Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej wieniec z Kinkajm uzyskał najwięcej głosów (83) a jego wykonawcy otrzymali nagrodę rzeczową wręczoną przez przewodniczącą RP WMIR Agnieszkę Kobryń.

Ogłoszono też wyniki gminnego konkursu "Czysta i estetyczna wieś gminy Bartoszyce". Zwycięzcami tej rywalizacji okazały się Parkoszewo i Borki (ex equo) przed Sokolicą i Szyliną Wielką.

Poseł Ołdakowski przyznał ufundowaną przez siebie nagrodę sołectwu Kinkajmy za przygotowanie wsi do Święta Plonów.

Radny powiatu Marcin Przybysz wyróżnił Minty, Szwaruny, Szwarunki i Brzostkowo za inicjatywę oddolną, porozumienie i współpracę wpływajacą na rozwój gminy.

Na stadionie w Kinkajmach uczestnicy dożynek mogli skorzystać z wielu stoisk sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich, firm, wytwórców, handlowców.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja

Ankieta

Czy w naszej miejscowości żyje się coraz lepiej?
Czy warto inwestować w remonty kamienic?