Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach

W dniu 20 maja 2022 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego sołtysi Gminy Bartoszyce (z: Sokolicy, Wajsnor, Krawczyk, Łabędnika, Wojciech, Węgoryt, Połęcza, Osieki oraz Skitna) wzięli udział w Samorządowym Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach, które odbyło się w Amfiteatrze w Ostródzie. Uroczystość została zorganizowana z okazji Dnia Sołtysa. Udział w niej wzięli m.in.: sołtysi z Warmii i Mazur, parlamentarzyści, Metropolita Warmiński, władze samorządowe oraz przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, którzy przygotowali stoiska z rękodziełem i potrawami regionalnymi. Ważnym elementem tego wydarzenia było wyróżnienie przez Marszałka Województwa sołtysów za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności. Na tegorocznej uroczystości z naszej gminy wyróżniona została Pani Ewa Rubach – Sołtys Sołectwa Sokolica. Wcześniejszymi laureatami byli: Pani Ewelina Balińska – Sołtys Sołectwa Wajsnory, Pani Ewelina Biały - Sołtys Sołectwa Skitno oraz Pan Kazimierz Krysiński – Sołtys Sołectwa Borki. Gratulujemy serdecznie!!! Podczas uroczystości można było posmakować różnych specjałów przygotowanych przez koła gospodyń, wykonać pamiątkowe zdjęcia, podziwiać występy zespołów regionalnych oraz wziąć udział w koncercie Michała Wiśniewskiego, który wystąpił wraz z zespołem. Dziękujemy Panu Andrzejowi Dycha - Wójtowi Gminy Bartoszyce za umożliwienie nam wyjazdu na wojewódzkie obchody Święta Sołtysa oraz Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego za zorganizowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia.

Zarządzenia w sprawie ogłoszenia konkursów na kierownicze stanowiska

Informujemy, iż z dniem 16 maja 2022 r. weszły w życie trzy zarządzenia Wójta Gminy Bartoszyce:
1) zarządzenie nr OA.0050.65.2022 Wójta Gminy Bartoszyce z dnia 16 maja 2022 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach;
2) zarządzenie nr OA.0050.66.2022 Wójta Gminy Bartoszyce z dnia 16 maja 2022 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach;
3) zarządzenie nr OA.0050.67.2022 Wójta Gminy Bartoszyce z dnia 16 maja 2022 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Przedszkola Gminnego z Oddziałem Żłobkowym w Tolko

XII edycja konkursu EKO-SOŁECTWO

Zapraszamy sołtysów oraz społeczność sołectw do udziału w XII edycji konkursu EKO-SOŁECTWO organizowanego przez Redakcję Pulsu Regionu Magazynu Samorządów Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.
Udział w akcji polega na zebraniu i przekazaniu jak największej ilości odpadów elektrycznych i elektronicznych, w tym: lodówek, zamrażarek, drobnego sprzętu kuchennego, zmywarek, pralek, suszarek, żelazek, odkurzaczy, telewizorów, komputerów, laptopów, drukarek, monitorów, telefonów, zabawek elektronicznych, elektrycznych sprzętów codziennego użytku, akumulatorów itp.
Wszelkie informacje dotyczące uczestnictwa na załączonym plakacie.

Aktualna sytuacja epizootyczna

W związku z aktualnie niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Polski informujemy o ukazaniu się Rozporządzenia MRiRW z dnia 31 marca 2022 r w sprawie zarządzania środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2022 r., poz. 768). Rozporządzenie weszło w życie z dniem 6 maja 2022 r.

4Galeria zdjęć: Sytuacja epizootyczna

Ogłoszenie Wójta Gminy Bartoszyce w sprawie przyznania dotacji.

Zarządzenie Wójta Gminy Bartoszyce

I Turniej Tańca Nowoczesnego

Zapraszamy serdecznie do zapisów na I Turniej tańca nowoczesnego o Puchar Wójta Gminy Bartoszyce - Andrzeja Dychy.

11.06. 2022 w Gminnej hali sportowej w Bezledach o godz 10:00 rywalizować będą zespoły i soliści w dwóch stylach:

Street Dance i Innych formach tańca w różnych kategoriach wiekowych.

Kartę zgloszeniowa kierujemy na adres mail: turniejtancakontra@gmail.com

Zapraszamy do zapisów tancerzy, a chętnych na widownię.

Do zobaczenia!

Organizatorzy wydarzenia:
Moving Art mobilna szkoła tańca oraz studio tańca Czarna Owca

Parrtnerzy wydarzenia:
Gmina Bartoszyce, Gminna Hala Sportowa w Bezledach, Centrum Kultury Gminy Bartoszyce

Czysta i Estetyczna Gmina Bartoszyce 2022

Serdecznie zapraszamy wszystkie Sołectwa  do udziału konkursie "Czysta i Estetyczna Gmina Bartoszyce 2022 r."

W tym roku przewidziane są dwie kategorie:
1. Czysta i Estetyczna Wieś
2. Czysta i Estetyczna Posesja

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w regulaminie!!

I Wojewódzki Przegląd Zespołów Biesiadnych i Ludowych

I Wojewódzki Przegląd Zespołów Biesiadnych i Ludowych – KRESOWIACZEK z solidną reprezentacją Gminy Bartoszyce.Do udziału w konkursie zakwalifikowały się trzy zespoły ludowe działające na terenie Gminy Bartoszyce:- Zespół Śpiewaczy "Gala" z Galin;- Zespół Śpiewaczy "Wojcieszanie" z Wojciech;- oraz Zespół "Sielanka" z Sokolicy, który otrzymał Nagrodę Specjalną Burmistrza Korsz.Dziękujemy naszym artystom, za godne reprezentowanie gminy.

Spektakl "Tańce Rodzinne"

W dniu 1 maja br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach został wystawiony spektakl „Tańce Rodzinne" Zbigniewa Waszkielewicza, zrealizowany w ramach projektu TEATR IOTA – PREZENTACJE. Spektakl, będący komedią grozy, przedstawiał czteroosobową rodzinę znajdującą się w sytuacji całkowitego lockdownu. Spektakl powstał w formule interdyscyplinarnej, a podstawowe artykulacje przekazu koncepcji artystycznej realizowane zostały w obrębie środków wyrazu teatru dramatycznego i teatru ruchu.