Aktualności
Ogłoszenie otwartego naboru wniosków NR 6/2020
- 08-10-2020
- drukuj
OGŁOSZENIE NR 6/2020
OTWARTEGO NABORU WNIOSKÓW O POWIERZENIE GRANTÓW
NA WDRAŻANIE OPERACJI W RAMACH STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO
KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ NA LATA 2014 - 2020
LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA "WARMIŃSKI ZAKĄTEK" (LSR 2014 - 2020)
Lokalna Grupa Działania "Warmiński Zakątek" ogłasza otwarty nabór wniosków o powierzenie grantów w ramach LSR 2014 - 2020 realizowanej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 :
OBSZAR TEMATYCZNY (zadanie)
|
Wspieranie udziału społeczności lokalnej w realizacji LSR lub wzmocnienie kapitału społecznego, w
tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian
klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych
|
NAZWA PROJEKTU GRANTOWEGO (zakres tematyczny)
|
CENTRA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ
|
I. Termin składania wniosków:
1. Wnioski o przyznanie pomocy należy złożyć osobiście, przez pełnomocnika lub osobę upoważnioną
w terminie
od 19 października do 02 listopada 2020 roku
w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.45 do 15.00, z tym że nabór w ostatnim dniu naboru prowadzony jest do godziny 13.00.
2. Wnioskodawcy, którzy złożą wnioski w innej formie lub po upłynięciu wskazanego terminu zostaną
poinformowani o odmowie rozpatrzenia wniosku.
II. Miejsce składania wniosków:
Miejscem składania wniosków o przyznanie pomocy na wdrażanie operacji jest siedziba Lokalnej Grupy Działania "Warmiński Zakątek", ul. Grunwaldzka 6 11-040 Dobre Miasto
III. Forma wsparcia
Refundacja poniesionych wydatków.
IV. Zakres tematyczny operacji
Pomoc jest przyznawana na operacje w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego poprzez poprawę funkcjonalności centrów aktywności lokalnej: świetlic, klubów, przestrzeni rekreacyjnych, integracyjnych itp.
V. Uprawnieni wnioskodawcy
Wnioskodawcami mogą być zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z późn. zm.:
1) osoby prawne z wyłączeniem województwa, mające siedzibę lub oddział na obszarze
realizacji LSR , z wyłączeniem wnioskodawców wykonujących działalność gospodarczą ,
2) jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność
prawną, mające siedzibę lub oddział na obszarze realizacji LSR, z wyłączeniem Wnioskodawców
wykonujących działalność gospodarczą ,
3) podmioty jak wyżej składające wniosek w imieniu wyodrębnionej w strukturze organizacyjnej
jednostki organizacyjnej (w tym sekcji, koła) nawet gdy:
a) nie jest spełniony warunek dot. siedziby lub oddziału, jeśli obszar działalności
Wnioskodawcy j jego jednostki organizacyjnej pokrywa się z obszarem realizacji LSR,
b) Wnioskodawca wykonuje działalność gospodarczą, jeżeli realizacja zadania, na które
jest udzielany grant nie jest związana z przedmiotem tej działalności, ale jest związana z
przedmiotem działalności jednostki organizacyjnej,
spełniające wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu.
VI. Warunki udzielenia wsparcia oraz kryteria wyboru operacji:
1. Warunki udzielenia wsparcia określa:
-
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z póź. zm.
-
Strategia rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2014 - 2020 Lokalnej Grupy Działania "Warmiński Zakątek" (w skrócie LSR 2014-2020 wraz z załącznikami).
2. Kryteria wyboru operacji:
-
pozytywny wynik wstępnej oceny wniosków, w tym oceny zgodności operacji z LSR (przez operację zgodną z LSR rozumie się operację, która spełnia wymagania określone w art. 21 ust. 2 ustawy RLKS),
-
uzyskanie co najmniej 60% minimalnej liczby punktów możliwych do pozyskania w ramach oceny punktowej: zgodności operacji z lsr, spełnienia kryteriów horyzontalnych i jakościowych, tj. co najmniej 49,2 punkta.
Kryteria oceny wstępnej oraz punktowej stanowią załącznik do ogłoszenia.
Ocenie punktowej podlegają wyłącznie wnioski pozytywnie ocenione na etapie oceny wstępnej.
VII. Dokumentacja konkursowa:
Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udzielenia wsparcia oraz kryteriów wyboru:
VIII. Limit środków w naborze i maksymalny poziom dofinansowania operacji
1) Limit środków w ramach konkursu: 200 000,00 złotych
Suma grantów udzielonych jednostkom sektora finansów publicznych w ramach programu
grantowego nie może przekroczyć 20% limitu środków w ramach konkursu
2) Minimalna wartość projektu: 5 000 złotych
3) Minimalna kwota wsparcia: 5 000 złotych
2) Maksymalna kwota wsparcia: 20 000 złotych
3) Intensywność wsparcia:
a) do 63,63% kosztów kwalifikowanych - dla jednostek finansów publicznych,
b) do 100% kosztów kwalifikowanych - w pozostałych przypadkach, z wyłączeniem podmiotów
prowadzących działalność gospodarczą.
IX. Miejsce udostępnienia dokumentacji konkursowej:
Formularz wniosku o przyznanie pomocy, wykaz dokumentów i wzory formularzy niezbędnych do wyboru operacji przez LGD oraz kryteria wyboru operacji znajdują się na stronie internetowej LGD "Warmiński Zakątek": www.warminskizakatek.com.pl, zakładka PROW 2014-2020/ Konkursy oraz w Biurze LGD "Warmiński Zakątek" ul. Grunwaldzka 6, 11-040 Dobre Miasto.
X. Miejsce i sposób doradztwa udzielanego potencjalnym Wnioskodawcom
Doradztwo prowadzone jest przez pracowników biura LGD "Warmiński Zakątek" jedynie w formie telefonicznej lub mailowej, wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu doradztwa, od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00 - 15.45, do 29 października 2020 r.
Uzgodnienia terminu doradztwa należy dokonać telefonicznie pod numerem 89 616 00 58 lub mailowo: Wyślij e-mail.
Doradztwo nie będzie mogło mieć charakteru pisania lub kompleksowego sprawdzania wniosku.
XI. Dodatkowe informacje
W związku ze zmianami prawnymi wprowadzonymi wskutek sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19 zwraca się uwagę m. in na:
-
brak obowiązku stosowania tzw. konkurencyjnego trybu wyboru wykonawców przez Beneficjentów;
-
możliwość wydłużenia naboru wniosków o powierzenie pomocy przez LGD (w przypadku pogorszenia sytuacji epidemicznej);
-
brak obowiązku poświadczania za zgodność z oryginałem kopii dokumentów załączanych do wniosku o powierzenie pomocy, czy wniosku o płatność;
-
możliwość podpisania umowy o powierzenie pomocy drogą korespondencyjną (poprzez Pocztę Polską lub skrzynkę podawczą ePUAP)
Podstawy prawne wprowadzające/zawierające te i inne zmiany:
a) ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz.U. 2015 poz. 349 z późn. zm.) wraz z ich omówieniem: https://prow.warmia.mazury.pl/zmiany-w-ustawie-prow-2014-2020/;
Dodatkowe dokumenty:
- Ogłoszenie o naborze 6/2020
Spotkanie Wójta Gminy Bartoszyce z Sołtysami
- 02-10-2020
- drukuj
Dnia 2 października 2020 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyło się spotkanie Wójta z Sołtysami Gminy Bartoszyce. Spotkanie dotyczyło m.in. działalności Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych. O aktualnych działań i planach wypowiadali się przedstawiciele Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Fundacji Sowa - Nigdy Sami oraz nowo powołani dyrektorzy: Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej i Centrum Kultury Gminy Bartoszyce.
Jednym z elementów spotkania była również dyskusja dotycząca funduszu sołeckiego. Sołtysi zostali poinformowani o procedurze rozliczania zakupionych środków.
Kolejnym punktem wydarzenia, było wręczenie nagród w konkursie "Czysta i estetyczna wieś".
Jednym z elementów spotkania była również dyskusja dotycząca funduszu sołeckiego. Sołtysi zostali poinformowani o procedurze rozliczania zakupionych środków.
Kolejnym punktem wydarzenia, było wręczenie nagród w konkursie "Czysta i estetyczna wieś".
Tak się przedstawia klasyfikacja:
- Barciszewo - dyplom za udział
- Wojciechy - dyplom za udział
- Krawczyki - dyplom za udział
- Gromki - dyplom za udział
- Kinkajmy - dyplom za udział
- Bezledy - wyróżnienie i nagroda w wysokości 500 zł
- Skitno - wyróżnienie i nagroda w wysokości 1000 zł
- Dąbrowa - III miejsce i nagroda w wysokości 1500 zł
- Łabędnik - III miejsce i nagroda w wysokości 1500 zł
- Sokolica - III miejsce i nagroda w wysokości 1500 zł
- Galiny - II miejsce i nagroda w wysokości 3000 zł
- Wirwilty - II miejsce i nagroda w wysokości 3000 zł
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałe miejscowości do udziału w tym corocznym konkursie.
Indywidualne wyróżnienie radnego powiatowego Marcina Przybysza, za aktywny i prężny udział w rozwoju wsi, otrzymała miejscowość Wirwilty.
Po zakończonym spotkaniu goście zostali zaproszeni na skromny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skitnie.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
Warsztaty artystyczne w Gminie Bartoszyce
- 29-09-2020
- drukuj
Serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzania czasu wolnego w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Bartoszyce.
Przygotowaliśmy cykl warsztatów artystycznych z myślą o młodzieży, jak i również osobach starszych. Zadaniem warsztatów jest rozbudzenie pasji oraz zainteresowań wśród mieszkańców, jak i również sprawdzenie potencjału artystycznego poszczególnych miejscowości. Świetlice, które nie zostały ujęte w planie październikowych warsztatów, będą ujęte w harmonogramie w kolejnych miesiącach.
PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE! Jesteś na kwarantannie - nie przychodź na warsztaty! Masz niepokojące objawy bądź miałeś kontakt z osobą zakażoną - pozostań w domu! Jeżeli wybierasz się na warsztaty - pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa i stosuj się do uwag instruktora bądź opiekuna świetlicy. Każdy uczestnik warsztatów zobowiązany jest do wypełnienia karty uczestnictwa zawierającej informacje na temat stanu zdrowia. Karty uczestnictwa dostępne są u opiekunów świetlic. W przypadku osób niepełnoletnich kartę wypełniają rodzice bądź opiekunowie prawni. Osoba bez wypełnionej karty uczestnictwa nie zostanie wpuszczona na zajęcia.
2 Października (piątek)
- ŁOJDY – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
- ŁOJDY – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
5 Października (poniedziałek)
- OSIEKA – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- GALINY – 18:00-19:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- DĄBROWA – 15:00-16:00 – BREAKDANCE (instruktor: Robert Grynis);
- OSIEKA – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- GALINY – 18:00-19:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- DĄBROWA – 15:00-16:00 – BREAKDANCE (instruktor: Robert Grynis);
6 Października (wtorek)
- SZYLINA WIELKA – 16:00-18:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE (instruktor: Beata Socha);
- SZYLINA WIELKA – 16:00-18:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE (instruktor: Beata Socha);
7 Październik (środa)
- KOSY – 16:30-20:00 – ZAJĘCIA FOTO-VIDEO (instruktor: Anna Turowska-Zabłocka);
- WOJCIECHY – 16:00-17:00 – GRA NA GITARZE (instruktor: Patryk Wąsowicz);
- KOSY – 16:30-20:00 – ZAJĘCIA FOTO-VIDEO (instruktor: Anna Turowska-Zabłocka);
- WOJCIECHY – 16:00-17:00 – GRA NA GITARZE (instruktor: Patryk Wąsowicz);
8 Października (czwartek) DZIEŃ SENIORA
- RODNOWO – 10:00-12:00 – RĘKODZIEŁO (instruktor: Urszula Kulińska i Wanda Pieloch);
- WAJSNORY – 10:00-12:00 – ŚPIEW I ZABAWY (instruktor: Włodzimierz Bohun);
- RODNOWO – 10:00-12:00 – RĘKODZIEŁO (instruktor: Urszula Kulińska i Wanda Pieloch);
- WAJSNORY – 10:00-12:00 – ŚPIEW I ZABAWY (instruktor: Włodzimierz Bohun);
9 Października (piątek)
- GALINY - 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
- WOJCIECHY – 16:00-17:30 – ZABYTKI Z KLOCKÓW (instruktor: Mariusz Brzęcki);
- RODNOWO - 18:00-19:30 – ZABYTKI Z KLOCKÓW (instruktor: Mariusz Brzęcki);
- GALINY - 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
- WOJCIECHY – 16:00-17:30 – ZABYTKI Z KLOCKÓW (instruktor: Mariusz Brzęcki);
- RODNOWO - 18:00-19:30 – ZABYTKI Z KLOCKÓW (instruktor: Mariusz Brzęcki);
10 Października (sobota)
- GALINY– 11:00-12:30 – ZABYTKI Z KLOCKÓW (instruktor: Mariusz Brzęcki);
- ŁABĘDNIK - 13:00-14:30 – ZABYTKI Z KLOCKÓW (instruktor: Mariusz Brzęcki);
- GALINY– 11:00-12:30 – ZABYTKI Z KLOCKÓW (instruktor: Mariusz Brzęcki);
- ŁABĘDNIK - 13:00-14:30 – ZABYTKI Z KLOCKÓW (instruktor: Mariusz Brzęcki);
12 Października (poniedziałek)
- SKITNO – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- SZYLINA WIELKA – 18:00-19:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- GALINY – 15:00-16:00 – HIP-HOP DANCE (instruktor: Karolina Kustra);
- SKITNO – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- SZYLINA WIELKA – 18:00-19:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- GALINY – 15:00-16:00 – HIP-HOP DANCE (instruktor: Karolina Kustra);
13 Października (wtorek)
- KOSY – 16:00-18:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE (instruktor: Beata Socha);
- KOSY – 16:00-18:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE (instruktor: Beata Socha);
14 Października (środa)
- KINKAJMY – 16:30-20:00 – ZAJĘCIA FOTO-VIDEO (instruktor: Anna Turowska-Zabłocka);
- KROMARKI – 16:00-17:00 – GRA NA GITARZE (instruktor: Patryk Wąsowicz);
- KINKAJMY – 16:30-20:00 – ZAJĘCIA FOTO-VIDEO (instruktor: Anna Turowska-Zabłocka);
- KROMARKI – 16:00-17:00 – GRA NA GITARZE (instruktor: Patryk Wąsowicz);
15 Października (czwartek) DZIEŃ SENIORA
- GALINY – 10:00-12:00 – RĘKODZIEŁO (instruktor: Urszula Kulińska i Wanda Pieloch);
- SOKOLICA – 10:00-12:00 – ŚPIEW I ZABAWY (instruktor: Włodzimierz Bohun);
- GALINY – 10:00-12:00 – RĘKODZIEŁO (instruktor: Urszula Kulińska i Wanda Pieloch);
- SOKOLICA – 10:00-12:00 – ŚPIEW I ZABAWY (instruktor: Włodzimierz Bohun);
16 Października (piątek)
- DĄBROWA – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
- DĄBROWA – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
19 Października (poniedziałek)
- WAJSNORY – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- KIERSITY – 18:00-19:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- WOJCIECHY – 15:00-16:00 – BREAKDANCE (instruktor: Robert Grynis);
- KROMARKI – 15:00-16:00 – HIP-HOP DANCE (instruktor: Karolina Kustra);
- WAJSNORY – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- KIERSITY – 18:00-19:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- WOJCIECHY – 15:00-16:00 – BREAKDANCE (instruktor: Robert Grynis);
- KROMARKI – 15:00-16:00 – HIP-HOP DANCE (instruktor: Karolina Kustra);
20 Października (wtorek)
- KROMARKI – 16:00-18:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE (instruktor: Beata Socha);
- KROMARKI – 16:00-18:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE (instruktor: Beata Socha);
21 Października (środa)
- WIRWILTY – 16:30-20:00 – ZAJĘCIA FOTO-VIDEO (instruktor: Anna Turowska-Zabłocka);
- KIERSITY – 16:00-17:00 – GRA NA GITARZE (instruktor: Patryk Wąsowicz);
- WIRWILTY – 16:30-20:00 – ZAJĘCIA FOTO-VIDEO (instruktor: Anna Turowska-Zabłocka);
- KIERSITY – 16:00-17:00 – GRA NA GITARZE (instruktor: Patryk Wąsowicz);
22 Października (czwartek) DZIEŃ SENIORA
- OSIEKA – 10:00-12:00 – RĘKODZIEŁO (instruktor: Urszula Kulińska i Wanda Pieloch);
- SZYLINA WIELKA – 10:00-12:00 – ŚPIEW I ZABAWY (instruktor: Włodzimierz Bohun);
- OSIEKA – 10:00-12:00 – RĘKODZIEŁO (instruktor: Urszula Kulińska i Wanda Pieloch);
- SZYLINA WIELKA – 10:00-12:00 – ŚPIEW I ZABAWY (instruktor: Włodzimierz Bohun);
23 Października (piątek)
- OSIEKA – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
- OSIEKA – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
26 Października (poniedziałek)
- SZYLINA WIELKA – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- WIRWILTY – 18:00-19:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- ŁOJDY – 15:00-16:00 – BREAKDANCE (instruktor: Robert Grynis);
- DĄBROWA – 15:00-16:00 – HIP-HOP DANCE (instruktor: Karolina Kustra);
- SZYLINA WIELKA – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- WIRWILTY – 18:00-19:30 – ZAJĘCIA WOKALNE (instruktor: Jerzy Makowski);
- ŁOJDY – 15:00-16:00 – BREAKDANCE (instruktor: Robert Grynis);
- DĄBROWA – 15:00-16:00 – HIP-HOP DANCE (instruktor: Karolina Kustra);
27 Października (wtorek)
- NALIKAJMY – 16:00-18:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE (instruktor: Beata Socha);
- NALIKAJMY – 16:00-18:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE (instruktor: Beata Socha);
28 Października (środa)
- OSIEKA – 16:30-20:00 – ZAJĘCIA FOTO-VIDEO (instruktor: Anna Turowska-Zabłocka);
- DĄBROWA – 16:00-17:00 – GRA NA GITARZE (instruktor: Patryk Wąsowicz);
- OSIEKA – 16:30-20:00 – ZAJĘCIA FOTO-VIDEO (instruktor: Anna Turowska-Zabłocka);
- DĄBROWA – 16:00-17:00 – GRA NA GITARZE (instruktor: Patryk Wąsowicz);
29 Października (czwartek) DZIEŃ SENIORA
- BEZLEDY – 10:00-12:00 – RĘKODZIEŁO (instruktor: Urszula Kulińska i Wanda Pieloch);
- RODNOWO – 10:00-12:00 – ŚPIEW I ZABAWY (instruktor: Włodzimierz Bohun);
- BEZLEDY – 10:00-12:00 – RĘKODZIEŁO (instruktor: Urszula Kulińska i Wanda Pieloch);
- RODNOWO – 10:00-12:00 – ŚPIEW I ZABAWY (instruktor: Włodzimierz Bohun);
30 Października (piątek)
- KINKAJMY – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
- KINKAJMY – 16:00-17:30 – ZAJĘCIA TANECZNE (instruktor: Aleksandra Krawczyk);
ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY W POSZUKIWANIU PASJI????
XXIX sesja Rady Gminy Bartoszyce
- 23-09-2020
- drukuj
O G Ł O S Z E N I E
na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
(t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 713 z późn. zm.)
(t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 713 z późn. zm.)
z w o ł u j ę
na dzień 30 września 2020r. (środa) na godz. 10:00
XXIX sesję Rady Gminy Bartoszyce
Obrady odbędą się w sali sesyjnej budynku nr 47 w Bezledach
Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Wybór sekretarza obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu z XXVIII sesji z dnia 21.08.2020 r.
5. Informacja wójta w okresie między sesjami.
6. Sprawozdania jednostek organizacyjnych gminy z działalności za I półrocze 2020 r.:
a) Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach,
b) Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sędławkach,
c) Centrum Kultury Gminy Bartoszyce z siedzibą w Bezledach,
d) Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach.
7. Informacje dyrektorów szkół gminnych o wynikach pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz stanie przygotowania placówek do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.
8. Informacja o przebiegu wykonania budżetu gminy za I półrocze 2020 r. o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury, samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej za I półrocze 2020r. oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej za I półrocze 2020 r.
9. Podjęcie uchwały:
-
w sprawie zmiany uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Bartoszyce na lata 2020-2034;
-
w sprawie zmiany budżetu Gminy Bartoszyce na rok 2020;
-
zmieniającej uchwałę w sprawie organizacji wspólnej obsługi finansowej dla jednostek organizacyjnych Gminy Bartoszyce zaliczanych do sektora finansów publicznych;
-
w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z terenu Gminy Bartoszyce;
-
w sprawie zamiaru połączenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach z Centrum Kultury Gminy Bartoszyce z siedzibą w Bezledach;
-
w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie Lusiny, gmina Bartoszyce;
-
w sprawie zmian w Uchwale Nr XXVI/180/2020 Rady Gminy Bartoszyce z dnia 30 czerwca 2020 r.
w sprawie zmian w Uchwale Nr XXIV/164/2020 Rady Gminy Bartoszyce z dnia 15 maja 2020 r. w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie dotacji dla Szkoły Podstawowej w Krawczykach, w wysokości wyższej niż określona w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finasowaniu zadań oświatowych; -
uchylającej uchwałę Nr XV/97/2019 zmieniająca uchwałę Nr VI/41/2019 Rady Gminy Bartoszyce z dnia 27 marca 2019 r. w sprawie zmiany nazwy gminnej instytucji kultury pn. ,,Gminny Ośrodek Kultury w Tolko'' na ,,Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce i nadanie jej nowego statutu;
-
uchylającej uchwałę w sprawie określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego.
10. Wolne wnioski i informacje.
11. Zamknięcie obrad.
Ww. projekty uchwał oraz materiały dotyczące posiedzenia znajdują się na portalu eSesja gminabartoszyce.esesja.pl
Wszystkich uczestników informuję, że obrady Rady Gminy Bartoszyce są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Informację tę podaję wypełniając dyspozycje art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenia o ochronie danych).
Przewodniczący Rady Gminy
/-/Wojciech Ferdycz
Dożynki Gminy Bartoszyce 2020
- 22-09-2020
- drukuj
Nadmierna relaksacja mięśnia dolnego zwieracza przełyku, czyli gerd- choroba refluksowa. Dieta i całkowita abstynencja, o zaniedbany gerd to przełyk baretta i rak przełyku...Nadmierna relaksacja mięśnia dolnego zwieracza przełyku, czyli gerd- choroba re
Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Dlatego w minioną niedzielę mieszkańcy Gminy Bartoszyce zebrali się w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Rodnowie, gdzie pojawiły się również lokalne władze, Pan Wójt Andrzej Dycha oraz Zastępca Wójta Pani Jadwiga Bogdaniuk oraz Sekretarz Gminy Bartoszyce Pani Agnieszka Dębicka. W uroczystości dziękczynnej uczestniczyli również radni oraz sołtysi Gminy Bartoszyce. Uroczystą mszę odprawił proboszcz parafii ks. Marek Wilk w asyście ks. Krzysztofa Bielawnego, serdecznie dziękujemy za poświęcenie plonów wraz z wieńcem dożynkowym, które są symbolem ciężkiej pracy mieszkańców gminy.
Obecne obostrzenia dotyczące organizacji imprez masowych przeszkodziły w organizacji hucznych gminnych dożynek, nad czym bardzo ubolewamy, jednak Koło Gospodyń Wiejskich z Sołectwa Rodnowo stanęło na wysokości zadania i zorganizowało poczęstunek dla osób uczestniczących w mszy dziękczynnej. Serdecznie dziękujemy Paniom: Beacie Wakule, Irenie Krasodomskiej, Wandzie Dudek, Urszuli Kulińskiej, Aldonie Kościuszko, Magdalenie Jankowskiej oraz Ewie Olesiuk za zaangażowanie i przygotowanie poczęstunku. Mieć tak zaangażowane w lokalne działania koło gospodyń wiejskich to największy skarb - DZIĘKUJEMY.
fluksowa. Dieta i całkowita abstynencja, o zaniedbany gerd to przełyk baretta i rak przełyku...Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
Zawiadomienie o wyborach uzupełniających
- 21-09-2020
- drukuj
Z A W I A D O M I E N I E
z dnia 21 września 2020 r.
z dnia 21 września 2020 r.
Na podstawie §24 uchwały NR XLI/421/2018 Rady Gminy Bartoszyce z dnia 21 września 2018 r. w sprawie statutu sołectwa Łabędnik (Dz. Urz. Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2018r., poz. 4579)
z w o ł u j ę
na dzień 28 września 2020 r. (poniedziałek) na godz. 17.00
w Domu Kultury w Łabędniku
zebranie mieszkańców Sołectwa Łabędnik
w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej Sołectwa Łabędnik
Proponowany porządek zebrania:
1. Otwarcie zebrania.
2. Powołanie komisji skrutacyjnej.
3. Przedstawienie zasad i trybu wyboru rady sołeckiej.
4. Zgłoszenia kandydatów do rady sołeckiej.
5. Przeprowadzenie głosowania i ogłoszenie wyników wyborów.
6. Zamknięcie zebrania.
1. Otwarcie zebrania.
2. Powołanie komisji skrutacyjnej.
3. Przedstawienie zasad i trybu wyboru rady sołeckiej.
4. Zgłoszenia kandydatów do rady sołeckiej.
5. Przeprowadzenie głosowania i ogłoszenie wyników wyborów.
6. Zamknięcie zebrania.
Wójt Gminy Bartoszyce
/-/ Andrzej Dycha
Ogłoszenie o zbiórce gabarytów i elektroodpadów
- 21-09-2020
- drukuj
O G Ł O S Z E N I E
Wójt Gminy Bartoszyce informuje, że w dniu 6 października 2020r. (wtorek)
od godziny 6:00 w sołectwach: Galiny, Gromki, Kinkajmy, Krawczyki, Łabędnik,
Maszewy, Minty, Osieka, Połęcze, Sokolica, Trutnowo, Węgoryty i Witki
oraz w dniu 7 października 2020r. (środa) od godziny 6:00 w sołectwach:
od godziny 6:00 w sołectwach: Galiny, Gromki, Kinkajmy, Krawczyki, Łabędnik,
Maszewy, Minty, Osieka, Połęcze, Sokolica, Trutnowo, Węgoryty i Witki
oraz w dniu 7 października 2020r. (środa) od godziny 6:00 w sołectwach:
Barciszewo, Bąsze, Bezledy, Borki, Dąbrowa, Kiersity, Kiertyny Wielkie, Łojdy,
Nalikajmy, Rodnowo, Skitno, Spytajny, Szylina Wielka, Tapilkajmy, Tolko,
Nalikajmy, Rodnowo, Skitno, Spytajny, Szylina Wielka, Tapilkajmy, Tolko,
Wajsnory, Wirwilty, Wojciechy i Żydowo
odbędzie się bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu
elektrycznego i elektronicznego oraz opon samochodowych (do 4 szt. opon
z jednej nieruchomości) od wszystkich właścicieli prywatnych posesji
elektrycznego i elektronicznego oraz opon samochodowych (do 4 szt. opon
z jednej nieruchomości) od wszystkich właścicieli prywatnych posesji
(nie dotyczy podmiotów gospodarczych).
Nie będą odbierane zasobniki ciepła (np. bojlery bez grzałki), okna, grzejniki, płytki,
umywalki, sedesy, ceramika, odpady budowlane i rozbiórkowe, panele podłogowe,
umywalki, sedesy, ceramika, odpady budowlane i rozbiórkowe, panele podłogowe,
lodówki i zamrażarki bez agregatów, pralki bez bębnów.
Odpady będą odbierane przez Konsorcjum „EKO-BARTKO”.
Odpady będą odbierane przez Konsorcjum „EKO-BARTKO”.
Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zostaną
odebrane jedynie w przypadku zgłoszenia ich posiadania do sołtysa
odebrane jedynie w przypadku zgłoszenia ich posiadania do sołtysa
w terminie do dnia 1 października 2020r.
Zgłoszone odpady należy wystawić przed posesję
w dniu 6 października 2020r. (wtorek) do godziny 6:00
w dniu 6 października 2020r. (wtorek) do godziny 6:00
(sołectwa wymienione jak wyżej)
oraz w dniu 7 października 2020r. (środa) do godziny 6:00
(sołectwa wymienione jak wyżej)
W przypadku dużej ilości odpadów w danym dniu/rejonie,
odpady zostaną odebrane w ciągu dwóch następnych dni.
odpady zostaną odebrane w ciągu dwóch następnych dni.
Wójt Gminy Bartoszyce
/-/ Andrzej Dycha
/-/ Andrzej Dycha
Rusza wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw z Warmii i Mazur
- 17-09-2020
- drukuj
Dwa nowe defibrylatory zewnętrzne z kapsułami w Gminie Bartoszyce!
- 10-09-2020
- drukuj
Dnia 09.09.2020 Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha przekazał jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechach dwa automatyczne defibrylatory zewnętrzne wraz z kapsułą.
Jedno urządzenie ratujące życie zamieszczone będzie w Wojciechach na budynku Ośrodka Zdrowia. Drugi defibrylator zawiśnie w innej miejscowości na terenie naszej gminy. Zakupy zostały sfinansowane w ramach programu "Poznaj swojego strażaka" zawartego z Ośrodkiem Działaj Lokalnie, Lokalną Grupą Działania "Warmiński Zakątek" oraz dzięki wsparciu Wójta Gminy Bartoszyce.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
Weź udział w Lidze NGOs!
- 10-09-2020
- drukuj
Weź udział w Lidze NGOs!
Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego.
Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego.
Tematyka zajęć obejmuje m.in.:
- fundraising,
- zarządzanie organizacją
- PR i komunikacj
- prawne aspekty NGO
- wystąpienia publiczne
- leadership
Networking - udział w programie to szansa na poznanie zaangażowanych osób z całej Polski. W trakcie I edycji Ligi uczestnicy nawiązywali między sobą współprace, których efekty możecie śledzić w naszych social mediach.
Program obejmuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie, wolontariat oraz Summer School. Udział w Lidze jest bezpłatny. Zapewniamy wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów.
Po ukończeniu programu uczestnicy otrzymają certyfikat.
Dołącz do programu wypełniając formularz zgłoszeniowy do jednego z trzech przygotowanych przez nas Programów:
Liga Junior (dla osób w wieku 18-21 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=a530d266d9b0423c897e81622cc2bcc0
Dołącz do programu wypełniając formularz zgłoszeniowy do jednego z trzech przygotowanych przez nas Programów:
Liga Junior (dla osób w wieku 18-21 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=a530d266d9b0423c897e81622cc2bcc0
Liga Akademicka (dla osób w wieku 22-25 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=3c42400bda60477fafb5425cca967cd3
Liga Senior (dla osób w wieku powyżej 25 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=9320a36a30784fbfad2b0ba676330258
Na zgłoszenia czekamy do 1 października 2020 r.
Więcej informacji o programie znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.ligangos.pl.
Organizatorem Ligi NGOs jest posiadająca wieloletnie doświadczenie Fundacja Życie.
Program jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Obserwuj profile Ligi w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze
wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji:
Faceboook: https://www.facebook.com/ligangos
Instagram: https://www.instagram.com/ligangos
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
1Galeria zdjęć: Liga NGO
Warto zobaczyć
- „Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza"
- Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
- Gminna Biblioteka Publiczna
- Gminna Hala Sportowa w Bezledach
- Czyste powietrze
- GreenVelo
- Polityka społeczna
- Projekty PROW 2014-2020
- LGD Warmiński Zakątek
- e-Usługi
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
- e-Konsultacje
- Dyżury aptek 2023
- Oświata
- Ogłoszenia - Nieruchomości Gminne
- Inwestycje
- Cyfrowa gmina
- Deklaracja dostępności
- Poznaj Polskę
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
- Door to door
- Ministerstwo Sprawiedliwości
- Polski Ład