W sobotę, 9 maja 2026 roku, odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Farnym przy Placu Wolności, w której udział wziął Wójt Gminy Andrzej Dycha.
Po nabożeństwie przedstawiciele samorządów, zaproszeni goście, poczty sztandarowe Nadleśnictwa Bartoszyce, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek OSP przemaszerowali ulicami miasta na Plac Bohaterów Westerplatte, gdzie odbyła się dalsza część wydarzeń
.
Uroczysty apel zgromadził nie tylko rodziny strażaków, ale również wielu mieszkańców oraz sympatyków pożarnictwa 
. Był to wyjątkowy czas, aby złożyć serdeczne podziękowania całej braci strażackiej za wkład, poświęcenie oraz trud wniesiony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bartoszyckiego.
Podczas uroczystości doceniono również najbardziej wyróżniających się druhów z jednostek OSP Gminy Bartoszyce, wręczając odznaki i medale
.
Odznaczenia otrzymali:
• druh Edward Niebrzydowski – OSP Galiny
• druh Jacek Gabryszewski – OSP Bezledy
• druh Bogusław Słupianek – OSP Galiny
• druh Mieczysław Kocuń – OSP Bezledy
• druhna Marlena Olender – OSP Galiny
• druh Ryszard Emilianów – OSP Bezledy
• druh Krzysztof Ruszczyk – OSP Wojciechy
• druhowie Ryszard Sochaj i Andrzej Hercer – OSP Bezledy
• za 45 lat – druh Marian Ruszczyk – OSP Wojciechy
• za 40 lat – druh Andrzej Husak – OSP Bezledy
• za 30 lat – druh Piotr Walczak – OSP Galiny
• za 30 lat – druh Przemysław Malinowski – OSP Wojciechy
• za 20 lat – druh Kamil Moczulski – OSP Bezledy
• za 10 lat – druh Andrzej Hercer – OSP Bezledy
Łącznie odznaczono 15 strażaków jednostek OSP Gminy Bartoszyce
.
Po uroczystym apelu odbył się piknik strażacki pełen atrakcji dla najmłodszych, a także emocjonujące zawody sprawnościowe dla dzieci i dorosłych pod nazwą „Strażacki Twardziel”
.














































































