Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Jarmark Wielkanocny

24 marca 2024 – na parkingu przy Urzędzie Gminy w Bartoszycach odbył się kolejny uroczy Jarmark Wielkanocny. To wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy mieli okazję zakupić nie tylko tradycyjne atrybuty świąt Wielkiej Nocy, takie jak palmy, zajączki i stroiki, ale także pyszności, chleby, wędliny i miody.
 
Jarmark w Gminie Bartoszyce to prawdziwa uczta dla zmysłów. Na stoiskach można było znaleźć absolutnie wszystko, co potrzebne na świąteczny stół. Od kolorowych dekoracji począwszy, a na świeżych produktach spożywczych skończywszy. Bez względu na to, czy szukaliście czegoś do koszyczka świątecznego, czy może planowaliście wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby – na jarmarku mieliście szeroki wybór.
 
Gość Honorowy Gospodarz gminy, Pan Andrzej Dycha, osobiście przywitał uczestników wydarzenia. Każdy otrzymał mały podarek w postaci świątecznego wydania Biuletynu Informacyjnego Gminy Bartoszyce. To gest, który podkreśla tradycję i serdeczność tego wydarzenia. Jarmark stał się już coroczną tradycją, a miejsce spotkania producentów, rzemieślników i miłośników świątecznych smakołyków.
 
Podczas Jarmarku Wielkanocnego ogłoszono wyniki konkursu na Najdłuższą Palmę Wielkanocną. Zwycięska palma należała do Sołectwa Łabędnik, drugie miejsce zajęło Sołectwo Łojdy, trzecie miejsce przypadło w udziale Sołectwu Sokolica. Udział w konkursie jest namacalnym dowodem na to, że mieszkańcy Gminy Bartoszyce kultywują tradycje i dbają o piękno świąt.
 
Warto było być częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które pozwoliło mieszkańcom cieszyć się świątecznym duchem i smakołykami. Gminny Jarmark Wielkanocny to nie tylko zakupy – to spotkanie, tradycja i radość wspólnego świętowania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27Galeria zdjęć: Jarmark Wielkanocny

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin